Návštěv :
Celkem : 2180
Týden : 3
Dnes : 0
podrobnosti
Naposledy aktualizováno: 25.10.2019 12:36:47

Administrace

                                            Par slov o knihovně                                                                                                   Tento rok 2018 koncem dubna nám potvrdila obec že se mužeme přestěhovat do prostor obecního uřadu je to o něco větší i s VC a vodou .nyní je možné více využití pro děti i mateřskou školku pro ktarou by jsme připravili nyní přez zimu setkavaní v knihovné. Školka se nyní nachazí ve stejné budově jako knihovna.  Stěhovaní se uskutečnilo poslední výkend v dubnu za pomocí několika dobrovolníku(mužu) vše se nám podařilo během soboty do zabudovaných polic jsem přerovnala všechny knihy dle žanru  trvalo to sice déle než jsem si myslela takže byla 14 dní zavřena protože jsme museli také připojit internet stěhovaním se nam porouchal počítač se seznamem knih. Obec nám zakoupila noví počitač stihli jsme vše dát do pořadku brzo za pomocí obecního vyboru zaco jim patři velké poděkovaní.                          Do naší nové knihovny se přijeli podívat 3ženy z Hradecké knihovny .Moc se jim nové prostory zamlouvali a byly  spokojeni    Knihovna je nově otevřená každé úterý od 16 -.19 hod .všechny Vas zveme přijděte se podívat  mužete si i přijít popovídat třeba ze sousedkou a dat si i kavu či čaj…

 

Srdečně vas zvu a těším se na Vás  knihovnice Lenka Skalicka


      opět noc s Andrzenem 2018 tak se děti opět dočkali akce se spaním v knihovně letos jsme chtěli přivítat mladši děti protože vše ubíha a děti stárnou také tak potřebujeme učast trochu omladit  ,prťat moc nedorazilo ale doufame že příští rok to bude lepší .Akce se konala 23.3.opět od 18.hod.letošní rok byl věnován pejskovi a kočičce  letos dorazilo 17.dětí 3 dospělí  7 chlapcu a 10 dívek každy si opět zabral svůj koutek. Po uvelebení se začalo čist  zadané téma.  Po čtení si šli na chvilku malovat ven křidami  po malovaní si začali vyrabět masky pejska nebo kočičky s maskami vyrazili ven zahrat šipkovanou a plnit zadané úkoli. Když se vratili po splnění úkolu zpět, dostali odměnu  (cukrovinky)  zasedli k večeři, děti si večeře nosí z domu co jim rodiče připraví . Před spankem si ještě zahrali kviz ktery jim připravila Eliška Školníková  po kvizu si ještě četli u ktereho se opět střidají což je moc nebaví spat šli tentokrad kolem 22.hod. Ale menší už většinou spali, noc proběhla celkem v pohodě(nechtělo se jim spát)    tentokrad se už začali budik před 6. hod. Vstali vše zbalili tentokrad už před snídaní  , rodiče si opět pro ně přišly a vzali domu .Nam všem se tentokrad moc ulevilo že jsme vše v klidu a pohodě zvladli. Pomalu se budem připravovat na další rok kde by jsme chtěli více menšich dětí . 

                        jahodové čteni  2017 tentokrad jsme se sešli v knihovně přišlo asi 8 děvčat dostali jahody se šlehačkou ktere pro mě připravila Jitka Školniková po občerstvení jsme se usadily  začaly čist a probírat holčičí věci o kterych se nedá povídat před kluky Odpoledne rychle uběhlo moc se děvčatum libilo. 

 noc s Andrsenem 2017              

  Rok uběhl jako voda a opět jsme se sešli na dalšim ročniku noci s andrsenem konané 31.3.2017 v18.hod.  Dorazilo 19 dětí   3 dospělí letos jsme se z dětmi přestěhovali dozasedací mistnosti na obec.výbor ,mame tam vice mista a teplo.Konečně dorazili všechny přihlašené děti ,malovat jsme ven jit tenkokrad nemohli z duvodu deště.Po chvilce čtení přestalo konečně pršet tak jsme mohli vyrazit na stezku odvahy která se konala za šera tak děti měli cestu označenou svičkami starši děti chodili po 1 a kdo se bal mohli jit i 2. mladši mohli se před koncem také oblekli a jit se také projít všichni naráz doprovod jim dělala p.Školníková Jitka. po přichodu spět se posadili a všichni se navečeřeli po zahřetí jsme se opět všichni ustrojili dostali osvětlovací pasky a vyrazili jsme na večerní prochazku obcí.Po navratu si ještě vzali jidlo kdo chtěl a zahřali se čajem. každé ditko si zabralo vhodné misto kde bude spát. než ulehli tak jsme si ještě četli a povidali  nakonec se uložili na spánek,po dlouhem špitaní konečně začali usínat, rano se začali probouzet kolem 7 hod.Usedli k snidani a už kolem 8hod se začali schazet rodiče aby si své ratolesti odvedli domů,a už se těší na příští rok až se opět sejdeme.. 

noc s andersenem 2016

Letos na noci s andersem se sešlo dohromady  17 dětí. Alex mlejnek , Anna Kašparová,Aneta Langrová,Alena Javornická, Anna Medková, Lucie Kosařová, Barbora Kosařová, Káťa Strapinová , Veronika Kovářová, Markéta Kovářová ,Eliška Školní­ková, Sabina  Školníková, Jana Válková , Marie Slezáková, Zuzka Sedláčková, Jonáš Michek, Anežka Michková. 

Někteří se nemohli dočkat a přišli už o půl šesté, jiní zase přišli až po čtvrt na sedm. Když jsme konečně byly v plném počtu. Pak následoval  každoročně malovaní křídami na asfalt před garáží hasičů.Dětí nakreslili  mnoho krásných obrazků jelikož noc s andersenem byl ve stylu malá mořská víla tak se objevilo mnoho obrázků malé mořské víly . Po kresléní na asfalt  jsme přesunuli do obecního úřadu a tam začli další činnost a to záložky děti si mohli vybrat  z různých tvarů. 

Ale skoro všichni si vybrali záložku mimoňi. To se ale pomalu stmívalo a my jsme se rozhodli že bychom si mohli  něco přečíst jak o andersenovy tak málé mořské vilé když to děti přestalo bavit dali si svačinku a začaly kreslit na dlouhý papír na kterém kreslili co je jen napadlo. Ale to už se stmívalo a my mohli vyjít na večerní procházku jelikož už byla tma  mohli jsme pustit lampión štěstí. Dětem se to moc líbilo a když se některé báli a proto jsme šli zpět . A ta jsi děti rozložili spacáky zahrála jsi pár her a šly na kutě. :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

noc s andersenem 2015

 

Básničky:

 

Andersen je spisovatel,                                         Jsme v knihovně celou noc,

který rád píše.                                                        zábavy a jídla je tu dost.

Jeho táta říkal,                                                       Hodně dětí, hodně zábavy,

že spisovatel píše.                                                  některé děti také zlobily.

                                                                                Čteme knížky, píšem básně,

Andersen píše o dracích,                                       až venku bude krásně.

kteří létají v mracích.                                             (Gabriela Jošková)

O krásných princeznách,

které vystupují v pohádkách.

(Barunka Kosařová)

Byla jedna kytička,

měla krásná očička.

Její květy krásné byly,

jako krásné vily.

(Eliška Školníková)

 

NOC S ANDERSENEM 2014

 

Letos se uskuteční v noci z pátku 4.4.2014 od 18:00 na sobotu 5.4.2014 do 8:00 

 

 

Instrukce pro rodiče:

Registrace dětí v pátek 4.4.2014 od 17:45 do 18:00

Navrácení dětí rodičům proběhne v sobotu v 8:00

 

Dětem sebou zabalte spacák, polštářek, deku, hračku na spaní nebo oblíbenou knížku, hodně jídla a pití. Oblečte děti do sportovního oblečení a bot.

 

Přibližný program:

17:45 – 18:00 Převzetí dětí od rodičů

18:00 – 19:30 Čtení pohádek, nebo kreslení venku

19:30 – 20:00 Večeře

20:00 – 22:00 Čtení, hry, soutěže, vlastní tvorba

22:00 – 22:30 Druhá večeře

22:30 – 23:30 Čtení, volné povídání

23:30 – 7:30   Spánek?

7:30 – 8:00     Balení a odchod domů

 

Těšíme se na Vás.

 

Jak to vše proběhlo?

 

Letos se Noci s Andersenem zůčastnilo 13 dětí: Eliška Školníková, Gabriela Jošková, Alex Mlejnek, Jonáš Michek, Anežka Michková, Anička Medková, Lucie Kosařová, Barbora kosařová, Václav Javornický, Alena Javornická, Kateřina Strapinová, Jaroslava strapinová, Vanesa Malíková. Nejmladší účastnici byly 4 roky a nejstarší 12 let. 

 

Někteří se nemohli dočkat a přišli už o půl šesté, jiní zase přišli až po čtvrt na sedm. Když jsme konečně byly v plném počtu, zklamalo nás počasí a pršelo. Brzy však se nám podařilo déšť vyhnat od Jeníkovic a my jsme mohly začít kreslit barevnými křídami na asfalt před garáží našich hasičů. Hezky jsme jim vyzdobili vjezd do garáže a tak jsme se jim odměnili za to, že nám půjčili na dnešní noc svou klubovnu. Po návretu dovnitř jsme si umyly ruce od barevné křídy a pustily jsme se do večeře. Když je to Noc s Andersenem, paní knihovnice četla pohádky H.CH. Andersena: Uspávač a Hloupý Honza. Děti kreslily obrázky k druhé pohádce a jsou vystavené u obchodu paní Horákové. Někteří popustily uzdu své fantasii a nakreslily ještě jiné obrázky a tyto jsou vystavené na dveřích knihovny. Chtěly jsme vymyslet nějaké básničky, ale povedlo se to jenom Gabriele Jošková, která napsala básničku 

 

Můj den

 

 

Viděla jsem psa,

šla jsem do lesa.

 

Šla jsem sbírat houby,

ohnula jsem se a bolely mně klouby.

 

Šla jsem domů,

tam nešlo světlo,

bylo to peklo.

 

Šla jsem ven, bylo to nej…

měla jsem dobrý den.

 

 

Tak jsme psaní vzdaly, oblékly se a vyrazily na noční procházku po naší vesnici. Po návratu se děti podruhé najedly a pak si každý našel místečko na spaní a zalezl do pelíšku. Ty starší chtěly, abych jim přečetla nějaký horor o duchovi. Tak jsem jim přečetla příběh Sbohem, ztracený vojáčku od A. Gerasové. Konec příběhu neslyšely…usnuly. Ráno si děti udělaly budíček už o půl sedmé. Ještě jsme se naposledy vyfotily a pak se každý snažil najít svoje věci. Když si pro děti přijely rodiče, byly už sbalené a připravené k odchodu domů.

 

Fotografie budou zveřejněny ve fotogalerii.

 

_____________­________________________­________________________­__________________

 

 

 

Noc s Andersenem 2013

Letos se akce uskuteční už v pátek 5. dubna 2013 od 18.00hod do soboty 6. dubna 2013 8.00 hod

 

Registrace dětí proběhne v pátek 5.4.2013 od 17.45 hod do 18.00 hod.

 

Dětem oblečte sportovní oblečení a boty. Vybavte je spacákem, dekou, polštářkem, karimatkou, hračkou na spaní a dostatkem jídla a pití.

 

Těšíme se na Vás!

 

 

 

Letos jsme si četly pohádky  od H.Ch. Andersena: Hloupý Honza a Pět hrášků v jednom lusku. Pak děti společně vymyslely pohádku „Jak hasiči zachránili kočičku“ a každý sám za sebe vymyslel básničku.

 

Jak hasiči zachránili kočičku

 

Žily jednou pejsek s kočičkou na statku u lesa. Kočička měla pelíšek v koutku světnice. Pejsek měl boudu venku, hned u dveří. Hrály si spolu na schopvávanou. Pejsek našel schovanou kočičku a radostí hafl. Kočička se vylekala a vylezla na strom tak vysoko, že nemohla dolů. Pejsek šel pro páničku, aby zavolala hasiče. Hasiči přijeli rychle, kočičku sundali ze stromu a pejska porosili, aby už na kočičku neštěkal. Pak si spolu zase pejsek a kočička hrály a pejsek ji nelekal, aby znovu neutekla na strom.

 

Básničky

 

Je jedna knihovna                               B­yla jedna holčička,

je u ní požární stanice,                        měla velká očička.

má plno zlatých pohárů.                      Jako malá kočička.

          Jonáš Michek, 6 let                           J­aroslava Strapinová, 11 let

 

Já jsem tráva travička,                        Byla jedna kočička, 

ty jsi moje kytička.                               J­menovala se Botička.

Já jsem voda vodička,                        A byl jeden kocour,

ty jsi moje žabička.                             J­menoval se Macour.

          Bára kosařová, 8 let

 

Já jsem malá slepička,                        Měla jedna myšička,

snesu malá vajíčka.                             měla jednoho krásného mužíčka.

Každému je snesu,                              ­Pluje rychle na lodi,

smysl pro to mám.                              ­pro myšičku zachránit ji.

          Aja Javornická, 5 let                          Anička Medková, 9 let

 

Děkuju za to, že jsem tady mohl být,

prosím za všechny, co jsou kolem nás.

Ochraňuj je stále v každý pravý čas.

          Jan Reschel, 7 let

 

Já jsem malá Anežka,                         Já jsem malý zub,

jsou mi čtyři roky                                 m­ám na sobě vrub.

a už chodím do školky.                       Je to malý vroubek,

          Anežka Michková, 4 roky          vedle něj je zoubek.

                                                                    Venda Javornický, 7 let

 

Já jsem malá kočička,                         Já jsem krásná kytička,

mám zelená očička.                             rozená jsem z klubíčka.

Jedno jako druhé,                                 moje sestra růžička

a tak už to bude.                                  je velká jako kytička.

          Eliška Školníková, 9 let                      Káťa Strapinová, 7 let

 

Dětem se pak zachtělo kreslit a před spaním jsme četly knihu J.A.Tolkiena: Hobit, u které děti po jedné hodině usnuly.

 

 


 


 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Jaký byl  průběh akce Noc s Andersenem?  Doufáme, že děti si užili trochu legrace. Jestli chcte, podívejte se na fotogalerii. Omlouvám se, že jsem fotografie nezveřejnila těsně po akci, ale vyskytly se technické potíže. Některé body programu akce jsme nemohli uskutečnit, protože nám počasí nepřálo. Nemohli jsme malovat křídami a hledat venku poklad. Děti si poklad zlatých peněz našli schovaný v místnosti hasičské zbrojnice a místo na chodník jsme kreslili na papír. Přečetli jsme hodně pohádek. Děti si sami vymýšleli soutěžní otázky a zahráli si divadlo s hračkami na spaní. Poslední človíček usnul ve dvě hodiny ráno.

 

 

 

 

NOC S ANDERSENEM

31. 3. 2012 – sobota až 1. 4. 2012 – neděle

 

Poslední březnový den, v sobotu 31.3.2012 se naše knihovna zapojí do celostátní akce Noc s Andersenem. 

 

Program: 15.45 Převzetí dětí od rodičů

                ­16.00 Sázení pohádkovníku

                16.30 Malování křídami na chodník

                ­17.30 Večeře

                18.00 Hledání pokladu

                19.30 Čtení pohádek

                21.00 Druhá večeře

                21.30 Soutěže a hry o pohádkách

                22.30 Pohádka na dobrou noc. Maňáskové divadlo.

                23.00 Povídání před spaním

                 7­.30 Budíček a rozdání památních listů

                  ­8.00 Odchod domů

 

Zveme všechny děti co mají rádi legraci a dobrodružství. 

 

Přijďte, těšíme se na Vás.

 

Jakékoli dotazy Vám zodpoví paní Matějková a to v sobotu v knihovně od 16.00 do 19.00 hod, osobně. nebo pošlete dotaz na e-mail ihet@seznam.cz. Sledujte naše internetové stránky, kde uveřejníme všechny informace postupně jak je budeme získávat.

 

Zatím svým dětem připravte: sportovní oblečení a obuv, spacák, polštářek, deku, jídlo a pití, hračku na spaní. Malé děti můžou odejít ve 23.00 hod domů.

            

 Budeme nadšené, jestli se do této akce budou chtít zapojit i někteří rodiče dětí, uvítáme jakoukoli pomoc.

 

 

 

 

Návštěvy dětí z mateřské školy v Jeníkovicích

Od října 2011 nás pravidelně navštěvují děti z mateřské školky v Jeníkovicích­. Čteme spolu pohádky, děti si hrají, skládají puzzle, malují obrázky.

 


 

 

 

 


 

  

30.5.2011 

Obecní knihovna Jeníkovice pořádá

 

Čtení pro děti

u příležitosti Mezinárodního týdne čtení dětem

 

Kdy: v pátek 3.6.2011 v 17­.00 hod

Kde: Obecní knihovna Jeníkovice – vedle obchodu

Kdo: číst bude paní starostka ing. Lenka Kosařová

 

Program: čtení pohádky a pohádkového příběhu

                   vyhledávání zvířátek a jejich mláďátek v knihách

                   občerstvení

                   kreslení zvířátek a zhotovení výstavky

 

Těšíme se na Vaši účast!

 

 

5.6.2011 Zhod­nocení akce:

Účast: 12 dětí, 3 maminky, paní starostka, 2 knihovnice

Místo konání: místnost sboru dobrovolných hasičů – větší prostory

Program: – čtení pohádky O ošklivém káčátku od H.CH.Andersena

               - děti čtou za pomoci dospělých pohádku O slepičce a kohoutkovi

               – malé očerstvení v podobě jablkového koláče a ostružinové šťávy

               – kreslení

Nakonec jsme zhotovili výstavku z výtvarných prací dětí na dveřích místního obchodu

Podívejte se na naši fotogalerii!

.............­.............­.............­.............­.............­............